Młode wnętrza 2011 wybrane

Uroczystą galą w Och-Teatrze zakończył się konkurs Młode Wnętrze 2011. Uznanie jury oraz pierwsze miejsce zdobyła Marta Gawin z Politechniki Wrocławskiej. To ona zaprojektowała najbardziej funkcjonalną garderobę. Konkurs Młode Wnętrze był skierowany do studentów i młodych architektów wnętrz z całej Polski.

Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 240 osób. Bez wątpienia wpływ na duże zainteresowanie „Młodym Wnętrzem” miał niezwykły temat konkursu. Uczestnicy przygotowywali kompleksowy projekt garderoby Och-Teatru. Głównym zadaniem jakie postawiono przed początkującymi projektantami było stworzenie funkcjonalnego wnętrza, które zainspiruje aktorów do twórczej pracy.
- „Młode Wnętrze 2011” to duże wyzwanie teoretyczne i warsztatowe dla początkującego projektanta – mówi Maciej Wolniak, przedstawiciel organizatora konkursu, Salonów Dekorian. – Bardzo cieszymy się z takiego zainteresowania konkursem. Projekty były bardzo interesujące i różnorodne. Wierzymy, że praca włożona w przygotowania udoskonali umiejętności i wpisze się w portfolio młodych architektów wnętrz – dodaje.

Gala finałowa
Salony Dekorian, organizator konkursu, na galę finałową zaprosił autorów pięciu najciekawszych projektów garderoby teatralnej oraz doświadczonych architektów. Była to doskonała okazja do spotkania i wymiany doświadczeń debiutantów z doświadczonymi kolegami. Uczestnicy Gali wzięli udział w sztuce opartej na opowiadaniu Agnieszki Osieckiej „Biała Bluzka”. Po spektaklu laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody z rąk aktorki Krystyny Jandy reprezentującej OCH-Teatr, Macieja Wolniaka przedstawiciela organizatora Salonów Dekorian oraz Marcina Pietrzyka z CAD Projekt K&A fundatora nagród za I i II miejsce.

Nagrody w konkursie
Laureatka „Młodego Wnętrza 2011” prócz możliwości wykorzystania projektu podczas remontu garderoby, otrzymała profesjonalny program do projektowania wnętrz CAD Decor 2.0. z Modułem Renderingu Profesjonalnego. II miejsce zajęła Martyna Grzegorzak, która także została nagrodzona programem CAD Decor. Laureatka III miejsca Marta Brennenstuhl w nagrodę pojedzie na targi wnętrzarskie Eurocuccina w Mediolanie. Wszyscy finaliści otrzymali prenumeraty czasopism, które objęły patronat nad konkursem, a także 50% rabat na klucze czasowe programu CAD Decor.
- Bardzo chętnie bierzemy udział w takich projektach, jak konkurs Młode Wnętrze – mówi Justyna Drogowska, pr&marketing manager CAD Projekt K&A, fundatora programów do projektowania wnętrz. – Energia i kreatywność młodych projektantów jest niesamowita i również nam jako firmie dodaje wiatru w żagle. Staramy się pomóc młodym i niedoświadczonym jeszcze projektantom w stawianiu pierwszych kroków w zawodzie – dodaje.
Organizator konkursu, Salony Dekorian, zapewnia, że jesienią odbędzie się kolejna edycja konkursu.
– Chcemy w dalszym ciągu inspirować młodych architektów do aktywności i rozwoju dlatego postanowiliśmy kontynuować ten projekt – mówi Maciej Wolniak.
Pełna lista finalistów oraz informacje na temat konkursu są dostępne na stronie internetowej www.mlodewnetrze.pl oraz partnera konkursu www.cadprojekt.com.pl.

Para - Newsy