Przygotowanie i malowanie

Powierzchnia do malowania musi być czysta i sucha, wolna od pyłów, tłuszczu, zanieczyszczeń i grzybów. Wewnętrzne tynki i płyty gipsowo – kartonowe gruntować podkładem Czyste linie, doskonałe rogi, gładkie wykończenie to elementy na które zwróci profesjonalna ekipa malarska.
Powierzchnia do malowania musi być czysta i sucha, wolna od pyłów, tłuszczu, zanieczyszczeń i grzybów. Wewnętrzne tynki i płyty gipsowo – kartonowe gruntować podkładem

Czyste linie, doskonałe rogi, gładkie wykończenie to elementy na które zwróci profesjonalna ekipa malarska.

Jeśli wykonujesz prace malarskie samemu zapoznaj się pierw z przedstawionymi poniżej technikami malarskimi, aby cieszyć się z ostatecznego efektu.

Potrzebne wyposażenie

1. Do prac wykończeniowych (odcięcia) czy miejsc trudno dostępnych zalecamy stosowanie pędzli z włosia syntetycznego (np. Dynamic Sovereign lub Commander) 2. Wałek o odpowiedniej długości włosia (np. Dynamic Lint-Free, Poly Pro lub mikrofibra) o szczegóły pytaj sprzedawcę. 3. Rączka malarska 4. Kuwetę malarską i wkład do kuwety. 5. Kij malarski

Wyposażenie dodatkowe
1. Pojemnik pomocnik na farbę
2. Lekka szpachla do wypełnień (Dynamic Parch Light)
Krok 1
Przed przystąpieniem do pracy pędzel i wałek należy dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą (dotyczy to również nowych pędzli i wałków).

Krok 2
Zanurz 2/3 pędzla w farbie. Wyciągnij pędzel i niech nadmiar farby skapie. Można również ją usunąć przeciągając pędzel o krawędź puszki.

Krok 3
Rozwałkuj dokładnie farbę w kuwecie, aby cały wałek nabrał farbą.

Krok 4
Odcinanie jest to technika dzięki, której otrzymamy proste linie w rogach i kątach. W tym celu zalecamy użycia pędzli ściętych. Alternatywnie można użyć Euromal do odcięć (np. Dynamic AZ643204)– jest to świetne urządzenie do odcięć wokół futryn drzwi i okien, w rogach ścian i pod sufitem
Krok 6
Pomaluj sufit pamiętając, aby malować w jednym kierunku (od okna). Należy pamiętać, aby nie malować suchym wałkiem. Aby ułatwić sobie pracę zalecamy użyć farbę PARA 876, która w trakcie aplikacji jest różowa, a po wyschnięciu jest biała. Dzięki temu wszystkie fragmenty sufitu zostaną pomalowane. Specjalna formuła minimalizuje nierówności i zapobiega kapaniu farby.

Krok 7
Rozprowadź farbę na ścianie za pomocą wałka w kształt litery „W”.

Krok 8
Następnie bez odrywania wałka od ściany wypełnij literę W.

Krok 9
Pracuj wzdłuż pokoju od jednej strony do drugiej.